Gamification

Gamification
Çağrı Merkezi çalışanlarınızın yeteneklerini, bilgi, beceri ve işletmeye bağımlılığını geliştirin.Gamification ile işletmenizde ki tüm çalışanlarınız performans yönetim sistemi içerisinde yer alacak ve rekabet içerisinde yarışacaklar. İşletmenizin performansını tam anlamıyla ölçecek ve yönetebileceksiniz. D

Gamification davranış ve operasyonel dönüşümü gerçekleştirmek için bağlılık, motivasyon ve iş birliğini arttıran bir metodoloji ve yaklaşımdır. Oyunlaştırmayı hedeflerle ilişkilendirin ve performansı arttırın.
Scorecards, Koçluk, eLearning ve Oyunlaştırma ürünlerinden oluşan tümleşik set ile organizasyonunuzun kapasitesini ortaya çıkarın ve performans yönetimini en etkin şekilde yapın.

Oyunlaştırma Nedir?
Oyun oynamak ile ilişkili kavramların ve eylemlerin oyun bağlamı dışındaki aktiviteler dahilinde kullanılarak bu aktivitelerin daha efektif ve faydalı geçmesini amaçlayan bir felsefe ve yöntemler bütünüdür. Oyunlaştırma her şeyden önce “oyun” değildir. ancak oyunlarda kullanılan ödüllendirme sistemleri ve rekabet unsurlarını, dijital oyun tasarım tekniklerini de kullanarak iş dünyası başta olmak üzere oyun dışı unsurlara dahil edip, onları etkileşimli ve cazip hale getirmektir.

Oyun ve Oyunlaştırma Farkı Nedir?
Oyun
– Objeler ve onları kullanma kuralları olur.
– Kazanma ve kaybetme olur.
– Bir hikayesi ve ona göre tasarımı olur.
– Tümüyle tasarlanmalı ve tek başına çalışmalıdır.
– Üretimi çok pahalı ve karmaşıktır


Oyunlaştırma
– Kurallar daha çok görevleri tamamlamak içindir.
– Kaybetme genelde yoktur, daha çok aksiyon aldırmak için desteklenir.
– Asıl uygulandığı süreç neyse onu destekler.
– Var olan sürece entegre olur, ayrı çalışır.
– Entegrasyonu basittir.

Modellerle Motivasyon
Oyunlaştırma yaklaşımının kullanıldığı ortama ve disipline göre farklı tanımlamaları yapılmıştır. Ancak yapılan tanımların ortak noktası, bireylerin motivasyonunu arttırarak sürece dahil olma isteğini artıran ve süreci çekici hale getiren uygulamalar olmasıdır ve buınları belirli temal motivasyon metrikleri altında yapılmasıdır.

Dışsal Motivasyon
– Para
– Rozet
– Ödül
– Ceza
– Maaş
– Prim
– Terfiler

İçsel Motivasyon
– Uzmanlık
– Gönüllülük
– Hedef

Gerçek Zamanlı Geribildirim
Gerçek zamanlı geri bildirim çalışanların performansının daha hızlı ve doğru şekilde artmasına yardımcı olur.

Davranış Yönetimi
Çalışanlarınızın davranışlarını verdiğiniz hedefler ile takip edebilirsiniz. KPI Tanımlarını yapın ve görevleri atayın. Onların kendi performanslarını sizlerle birlikte takip etmesini sağlayın.

Eğitim
Mikro eğitim ile yapacağınız sınavlar, hemen ulaşılabilen bilgi bankası ile eğitim öğrenimi hızlandırabilir ve ölçebilirsiniz.

GAMIFICATION Çözümü Sağlayan Markalar

Bizden Haberler

Çözüm Destek Formu

Çözümler hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

WhatsApp chat