SYS & AssisTT’in Verint Inbox Projesine Büyük Ödül

ASSITS ÖDÜL

Verint Inbox ile Dünyanın telekom devlerinden China Mobile, Orange, ZTE gibi şirketlerin yarıştığı Global Telecoms Business Innovation Awards’da SYS & AssisTT’e ödül geldi. Business Service Innovation (İş hizmetinde yenilikçilik) kategorisinde finale kalan Inbox Projesi, Londra’daki Sheraton Park Lane’de düzenlenen ve dünyanın dört köşesinden gelen 300 yöneticinin katıldığı galada büyük ödüle layık görüldü.
Yarışmada AssisTT ve SYS, birlikte iş süreçlerinde verimliliği artırıp maliyeti azaltan Inbox projesi ile ipi göğüsledi. SYS Yazılım Ekibi ve AssisTT Kalite yöneticileri büyük bir eşgüdüm içinde, bireysel performans ile kurum başarısı arasındaki ince dengeyi yakalayarak dünya liginde ön plana çıktı. Titiz çalışma ile dünyada benzeri az bulunan bir müşteri hizmetleri kalitesi üretilmesi sonucunda her iki şirket ödüle layık görüldü.

SYS & AssisTT’e ödül getiren ‘Verint Inbox’ projesi, çağrı merkezi çalışanlarının hizmet kalitesini birçok kritere göre ölçümlemek için özel olarak geliştirilen bir yazılımdır. Çağrı Merkezlerinde Hizmet Kalitesi Yönetimi için istatistiksel anlamlılık içeren hedef operasyon,agent ve spesifik çağrılara ulaşılmasını sağlamaktadır. Bu yazılım sayesinde daha önceden manuel olarak gerçekleştirilen binlerce işlem tamamen otomatik hale getirildi. Sistemin otomatize edilmiş süreçlerden oluşması rastsal ve adil olarak agentların çağrılarını değerlendirme imkanı sağlamaktadır. Böylece daha az kişiyle çok daha verimli ve kesin sonuç alınması sağlanmaktadır.

Ödülle ilgili bir açıklama yapan AssisTT Genel Müdürü Ali Dülgeroğlu, yönetimde iki yıldır süren takım oyunu sayesinde hizmet kalitesi ve finansallarda başarıya ulaştıklarını belirterek bu başarının uluslararası bir ödülle taçlanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Dülgeroğlu “Yalnızca telefon başında bekleyen çağrı merkezi olmak yerine müşteri ihtiyaçlarını uçtan uca kavrayan bir contact center olma yolunda hızla ilerliyoruz” dedi. Geliştirdikleri projeyle ödüle layık görülen SYS Genel Müdürü Tümer Gürkök ise “Sadece sistem entegrasyonu değil, yazılım ürünleri de geliştirdiğimiz için birçok konuda özel geliştirmeler ve çözümler sunabiliyoruz. Bu ödül müşteri-tedarikçi işbirliğinin güzel bir sonucu oldu” diye konuştu.

 

WhatsApp chat