Voice Biometrics

Ses biyometrisi kimlik doğrulaması, ses kaydı yaparak ve kaydı sesli bir yazıya çevirerek çalışır. Bir telefona konuşulan veri noktalarının sesli rapordakiyle eşleşip eşleşmediğini belirlemek için algoritmalar kullanılır.

Müşterilerin aktif veya pasif kimlik doğrulaması yoluyla sesli bir bildirimi olmalıdır. Aktif kimlik doğrulama iki veri parçası, bir geçiş cümlesi ve diğer bazı bilgiler gerektirir. Pasif kimlik doğrulama, müşterinin bir aracıyla ilk görüşmesinin kaydedildiği ve sesli metne çevrildiği yerdir. Her iki durumda da, müşterinin sesi kişiyi doğrulamak için depolanan sesli posta ile karşılaştırılır.

 

Kullanıcı adı ve parola, kimlik doğrulama faktörlerinin yetersiz olduğunu ve biyometrik tanımlamanın sahtekarlık önleme için en güvenli çözüm olduğu kanıtlanmıştır.

Sesli kimlik doğrulama kullanmak, parmak izi kullanma gibidir. Kimlik doğrulama işlemi için doğru algoritmaların kullanılması nedeniyle kimlik bilgileri değiştirilemez. 

Voice biometrics yüksek bir hassasiyet derecesi sunar ve bir mikrofon dışında, göz tarama veya parmak izi gibi ek donanıma ihtiyaç gerektirmez.

 

Voıce Bıometrıcs Çözümü Sağlayan Markalar

Bizden Haberler

Çözüm Destek Formu

Çözümler hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

WhatsApp chat