Çağrı Merkezi Çözümleri

Müşterilerinize verdiğiniz doğru ve kaliteli hizmet, sizi rakiplerinizden ayıran temel unsurdur.
Müşteriler ve firma arasındaki köprüyü oluşturan çağrı merkezlerini sorunsuzca ve düşük maliyetle modernize etmenin yollarını arayan organizasyonların bazı değişimleri göz önünde bulundurması gerekir:
Sanallaştırılmış Müşteri Hizmetleri
İletişim merkezinizde çeşitli müşteri etkileşimleri yelpazesini verimli kullanabilen, uygun eğitime sahip yeterli sayıda çalışan bulundurmak gün geçtikçe daha zor hale gelmiştir. Ancak şimdi her bir müşterinin en uygun temsilciye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Sizin gibi birçok şirket, en önemli varlıkları olan çalışanlarından en yüksek verimi almak için İletişim merkezlerini sanallaştırmaktadır. Tüm müşteri etkileşimlerini bölümleriniz, ekipleriniz ve konumlarınız arasında yönlendiren güçlü ve sanallaştırılmış bir müşteri hizmetleri ortamı ortaya çıkarmak çok kolaydır.
IP Tabanlı Altyapı
Her şeyden önce donanım tabanlı, işletim maliyeti yüksek ve uygulaması zor Santral sistemlerinin geleceği belirsizdir. Teknolojinin gerisinde kalan PBX altyapısı, ACD’nin işlevselliğini kısıtlamakta ve sınırlı genişletilebilirlik özellikleri sunmaktadır. PBX’lerin birlikte çalışabilirlik ve yükseltilebilirlik alanlarındaki eksiklikleri kuruluşları daha esnek ve dinamik çözümler aramaya yöneltmiştir. SIP özellikli ACD değişiminin sunduğu güç ve esneklik sayesinde, organizasyonlar hızlı mimari ve yönetim modellerini işletmelerine uyarlama özgürlüğüne kavuşur ve yeni uygulama ve hizmetleri hayata geçirebilir. IP yazılım anahtarları, yazılım uygulama katmanı olarak ACD ve SIP uygulaması bu evrimin tetikleyici bileşenleridir.
Yaşam Döngüsünün Sonundaki ACD’yi Değiştirme
Otomatik Çağrı Dağıtıcı (ACD) sisteminin yaşam döngüsünün sonuna doğru, ekipmanın muhafaza edilmesi gittikçe daha maliyetli ve riskli hale gelmeye başlar. Zorunlu güncellemeler ve kesinti olasılığı, bu teknolojinin değiştirilmesini bugünün müşterilerine hizmet sunmanın temel bir adımı haline getirmiştir.
Çok Kanallı Etkileşim Yönetimi
Çok kanallı etkileşim noktaları uçtan uca müşteri yolculuğunu oldukça karmaşık hale getirmiştir. Etkileşim geçmişini kapsam bilgileriyle birlikte saklayan platform, müşterilerin kanallar arası geçişlerinde görüşmeleri verimli hale getirir. Kullanılan kanaldan bağımsız tutarlı deneyimler sunmak için web (e-posta, formlar, sohbet, WebRTC, sosyal ortam) ve mobil (SMS/MMS mesajları, self-servis, uygulamalar) dahil olmak üzere birçok dijital kanalı destekler.

TEK BİR SİSTEMDE ÇAĞRI MERKEZİ

Viases Contact Center IP Tabanlı Telefon ve Çağrı Merkezi sistemi, Türkiye’de ve dünyada firmalara sunduğu verimlilik artışı, etkinlik ve müşteri memnuniyeti avantajları ile öne çıkan bir üründür.

Müşteriyle ilk temastan satış sonrası teknik destek hizmetlerine kadar her aşamada, müşteriden gelen telefonların profesyonelce işlem görmesi gerekir. Telefon sisteminizin veya Müşteri Hizmetleri Çağrı Merkezinizin performansı, firmanızın başarısını doğrudan etkiler.

Kullanımı kolay, güncellenmesi basit, her türlü uygulama ile entegre çalışabilen bir çağrı merkezi sistemi,

Santral, Çağrı Merkezi, Dijital Ses Kayıt Sistemi, İnteraktif Sesli Yanıt Sistemi (IVR), İnternet Telefonu altyapısı, Kapsamlı Raporlama, Gerçek Zamanlı İstatistiksel Bilgiler, Otomatik Karşılama, Sınırsız Sesli Mesaj, Anlık Mesajlaşma, Kişisel Durum Yönetimi özelliklerinin tümü tek bir platformda elinizin altında olacak,

Çalışanlarınızın verimliliğini arttırarak, maliyetlerinizi düşürecek (minimize edecek), raporlama ve değerlendirme araçlarına kavuşacaksınız,

Ölçeklenebilir, esnek, güvenilir ve verimiliği ölçülebilir bir Çağrı Merkezi sayesinde hizmet seviyesi ile maliyet dengesini kurabileceksiniz.

IVR uygulamasıyla müşteri isteklerinin çoğu, müşteri temsilcisine bağlanmadan, otomatik olarak karşılanacak, personel maliyetleriniz düşecek, insan hataları azalacak.

Viases Contact Center, hem bilgisayar hem telefonla ilişkili bileşenlerde tamamen marka bağımsız çalışır. Internete bağlı IP telefon ve/veya PC’niz üzerinden hemen Viases Contact Center kullanıcısı olabilirsiniz. Kullanılan donanım standart ve marka bağımsız olduğundan sadece yazılıma yatırım yapmış olursunuz. Sistem ihtiyaçlarınıza uygun olarak genişleyebildiği için, yapmış olduğunuz yatırım korunmuş olur. Viases Contact Center işinizle birlikte büyümeye hazırdır.

Viases Contact Center’ın merkezinde, yönetici arayüzünü kullanarak tek tıklama ile kolayca yapılandırılabilen çağrı merkezi kuyrukları vardır. Her kuyruk için;

  • Çağrıların müşteri temsilcilerine nasıl dağıtılacağı seçilebilir,
  • Arayanların beklemede duyacakları anonslar özelleştirilebilir,
  • Bekleme müziği arasında istenen mesajlar verilebilir,
  • Arayanların veri girmeleri sağlanabilir,
  • Çağrı önceliği yapılandırılabilir,
  • Otomatik çağrı kaydı yapılabilir ve
  • Diğer tüm çağrı merkezi ayarları kolayca yönetilebilir.

Çağrı merkezi Çözümleri performansını ve karlılığını iyileştirmeye devam edebilmek için, çağrı merkezi yöneticilerinin verileri analiz edebilmeleri gerekmektedir. Viases Contact Center, anlık olarak müşteri temsilcisi durumlarını, kuyruk performanslarını ve istatistikleri izlemeniz için farklı yollar sunmaktadır. Anlık ve geçmişe ait performanslar karşılaştırılmaktadır. Daha ayrıntılı analizler için grafiksel ve metinsel raporlar sunan Viases Contact Center raporlama aracını kullanabilir ve Microsoft Excel formları şeklinde sunulan raporlar ile detaylı analizler yapabilirsiniz.